شرایط و قوانین اختصاصی دیجی گلد

کاربر با ثبت نام در سایت دیجی گلد تایید می نماید که کلیه شرایط و قوانین سایت دیجی گلد را می پذیرد و خود را ملزم به رعایت این شرایط و مقررات به شرح زیر می داند.

۱- هر کاربر صرفا مجاز به ایجاد یک حساب کاربری می باشد.

• در صورت ایجاد چندین حساب کاربری، دیجی گلد نسبت به مسدود کردن تمامی حساب های کاربری اقدام نموده و اجازه معامله به کاربر داده نخواهد شد.

• امکان حذف حساب کاربری ایجاد شده وجود ندارد.

۲- به محض افزایش موجودی به صورت آنلاین، مبلغ واریز شده در موجودی حساب کاربر منظور می شود.

• امکان افزایش موجودی در تمام ۲۴ ساعت شبانه روز مسیر می باشد.

۳- امکان افزایش موجودی به صورت حواله به حساب و یا کارت به کارت وجود دارد، برای این منظور مبلغ مورد نظر خود را از طریق سامانه پایا و یا ساتنا به حساب اعلام شده حواله و یا از امکان انتقال به صورت کارت به کارت استفاده نمایید و پس از درج کد پیگیری واریز انجام شده در فیلد مربوطه، مبلغ واریز شده پس از دریافت تاییده از بانک به حساب کاربر منظور خواهد گردید.

۴- ساعت انجام معاملات در صفحه کاربری سایت اطلاع رسانی می شود.

۵- پس از فروش دارایی، مبلغ فروش در همان لحظه به موجودی حساب کاربر اضافه می گردد.

۶- درخواست خرید و یا فروش پس از تایید کاربر قطعی می باشد و به هیچ وجه قابل انصراف نمی باشد.

۷- جهت برداشت وجه توسط کاربر لازم است تصویر شناسنامه، کارت ملی، عکس پرسنلی و سایر اطلاعات خواسته شده در قسمت پروفایل کاربری، در سایت بارگذاری شده باشد و احراز هویت کاربر انجام گرفته باشد.

۸- تحویل کالا در محل واحد صنفی اعلام شده توسط دیجی گلد صورت می گیرد و در رسید تحویل کالا به کاربر اعلام می شود.

۹- کاربر می تواند چندین شماره حساب جهت برداشت وجه در سایت درج نماید. بدیهی است این شماره حساب ها حتما باید به نام شخص کاربر باشد در غیر اینصورت واریز وجه صورت نخواهد گرفت.

تبصره: حداقل مبلغ قابل برداشت ۵۰۰،۰۰۰ ریال می باشد.

۱۰- کارمزد معاملات برای هر معامله (خرید یا فروش) بر اساس درصدی از معامله می باشد و بسته به مجموع سرمایه کاربر در دیجی گلد متغیر می باشد، درصد این کارمزد در جدولی که در حساب کاربری و در بخش DGL وجود دارد مشخص شده است.

توضیح: منظور از مجموع سرمایه عبارت است از: موجودی ریالی بعلاوه معادل ریالی سایر دارایی های کاربر (دیجی گلد ۱۸ و دیجی گلد ۲۴)

• بسته به وضعیت بازار احتمال تغییر این نرخ کارمزد وجود دارد.

۱۱- مسئولیت سود و زیان حاصل از معاملات صرفا بر عهده کاربر می باشد.

۱۲- تمامی درخواست های برداشت وجه، اگر تا قبل از ساعت ۱۲:۰۰ ظهر صادر گردد حداکثر طی دو روز کاری و پس از ساعت ۱۲:۰۰ ظهر، حداکثر طی ۳ روز کاری بررسی و اقدام خواهد شد، تمامی واریز ها به صورت پایا و یا ساتنا (بسته به مبلغ واریز) انجام خواهد شد، بدیهی است از آنجا که تسویه پایا و یا ساتنا طبق قوانین بانک مرکزی زمان بر است، لذا زمان واریز بر عهده بانک عامل کاربر می باشد.

  • تبصره: پنج شنبه جزء روزهای کاری جهت برداشت وجه محسوب نمی شود و درخواست های برداشت وجه ارسال شده در روز پنج شنبه در اولین روز کاری بعد پردازش می گردند.

۱۳- چنانچه کاربر شرایط و قوانین دیجی گلد را رعایت ننماید، دیجی گلد مجاز است در هر زمان و بدون اطلاع قبلی نسبت به غیر فعال کردن شناسه کاربری اقدام نماید.

۱۴- افزایش موجودی صرفا از طریق کارت صاحب حساب کاربری مجاز است و در صورت استفاده از کارت شخصی دیگر، حساب کاربری غیر فعال می گردد و ضمن اعلام به مراجع قانونی، امکان استرداد وجه تنها پس از انجام مراحل قانونی امکان پذیر است و تمامی معاملات انجام شده توسط کاربر باطل می گردد و تمامی زیان های وارده به عهده کاربر متخلف می باشد.

۱۵- دیجی گلد هیچگونه مسئولیتی در قبال خسارت و زیانهای وارده به مشتریان در اثر افشاء شدن شناسه کاربری و کلمه عبور از سوی خودشان بعهده نخواهد داشت.

۱۶- چنانچه مواردی خارج از حیطه اختیار و کنترل دیجی گلد نظیر قطعی سرورها، قطع اینترنت و خطوط ارتباطی، خراب شدن سیستم های کامپیوتر، قطع برق، اتفاقات اجتناب ناپذیر به نحوی رخ دهد که سایت دیجی گلد قادر به ارائه خدمات نباشد، هیچ گونه مسئولیتی متوجه دیجی گلد نخواهد بود و در این حالت امکان معاملات به طور خودکار متوقف خواهد شد.

۱۷- چنانچه صاحب حساب کاربری فوت نماید، دیجی گلد پس از اطلاع نسبت به مسدود نمودن حساب کاربری اقدام خواهد نمود، بدیهی است وجه و یا کالای موجود در حساب با رعایت قوانین کشور و پس از طی مراحل قانونی به وراث و یا قیم قانونی وی مسترد خواهد شد.

۱۸- چنانچه بین کاربر و دیجی گلد در رابطه با عملیات صورت گرفته یا اطلاعات ارسالی و یا دریافت ها و پرداخت ها، اختلاف نظر باشد اسناد و گزارشات عملیات الکترونیکی ضبط شده در سرورهای دیجی گلد و تراکنش های بانکی سایت دیجی گلد ملاک عمل می باشد و بدینوسیله کاربر این امر را قبول نموده و تایید می نماید.

۱۹- هرگونه سوء استفاده از امکانات سایت توسط کاربر به هر شکل و صورتی غیر مجاز می باشد و دیجی گلد حق دارد در صورت مشاهده موارد و یا اطلاعات مشکوک ضمن غیر فعال نمودن حساب کاربر، مراتب را جهت پیگیری های قضایی و انتظامی به مراجع ذیصلاح اعلام نماید.

۲۰- چنانچه کاربر به مدت ۶ ماه متوالی از سایت استفاده ننماید و با حساب کاربری خود وارد نشود، شناسه کاربری وی غیر فعال می گردد، جهت فعال سازی مجدد لازم است کاربر با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرد.

۲۱- هرگونه معامله صورت گرفته توسط مشتری در سایت دیجی گلد تابع شرایط و مقررات اعلامی توسط دیجی گلد می باشد و کاربر با استفاده از سایت می پذیرد که بر اساس این الزامات و شرایط اقدام نماید.

۲۲- سایت دیجی گلد مجاز است با استفاده از وجوه واریز شده کاربران نسبت به خرید و فروش طلا، جواهر و یا سرمایه گذاری در هر بخش مشروع اقتصادی که خود صلاح بداند اقدام نماید و این عمل مطابق با ماده ۶۳۵ قانون مدنی به عنوان عقد عاریه و با رعایت مفاد ماده ۱۹۰ قانون مدنی مبنی بر رعایت شرایط اساسی صحت معامله، بین کاربر و سایت دیجی گلد منعقد می گردد و کاربر به سایت دیجی گلد اجازه می دهد که از عین مال او مجانا منتفع شود.

تبصره: چنانچه دیجی گلد اقدام به خرید و فروش طلا طبق ماده ۲۱  نماید مفاد ماده ۶۴۴ قانون مدنی بر آن حاکم است.

۲۳- کاربر با مطالعه کامل و دقیق شرایط و مقررات سایت دیجی گلد و در کمال صحت عقل و با آزادی و اراده کامل نسبت به حاکم بودن شرایط اعلام شده توسط دیجی گلد اعلام می دارد که مسئولیت کلیه خسارات و یا زیان های احتمالی ناشی از معاملاتی که کاربر انجام می دهد بر عهده خود او می باشد و با علم به شرایط و مقررات و نیز خطرات احتمالی اقدام به معامله در سایت می نماید و مدیران دیجی گلد و شرکت اداره کننده آن و یا سایر زیر مجموعه های مرتبط با دیجی گلد به هیچ عنوان در مورد آثار معاملات کاربر مسئولیتی نداشته و نخواهند داشت و کاربر حق هرگونه اعتراض را از خود سلب می نماید.

توضیح:

ماده ۶۳۵ – عاریه عقدی است که به موجب آن احد طرفین به طرف دیگر اجازه می‌دهد که از عین مال او مجاناً منتفع شود.

ماده ۶۴۴ – در عاریه طلا و نقره اعم از مسکوک و غیر مسکوک مستعیر ضامن است هر چند شرط ضمان نشده و تفریط یا تعدی هم نکرده باشد.

نکته: کاربرانی که از سیستم تخفیف باشگاه مشتریان استفاده می نماید، به علت استفاده از تخفیف در واریز وجه، لازم است پس از واریز حتما نسبت به خرید اقدام کنند و قبل از انجام خرید با تمام وجه واریزی، اجازه برداشت ندارند.
—————————–
——————
——-

شرایط و قوانین عمومی استفاده از خدمات دیجی گلد

کاربر گرامی

لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی دیجی گلد به دقت مطالعه فرمایید.

ورود کاربران به وب‏‌سایت دیجی گلد هنگام استفاده از پروفایل شخصی، خرید و یا فروش، اخبار و سایر خدمات ارائه شده توسط دیجی گلد به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات دیجی گلد است.

توجه داشته باشید که دستور خرید و یا فروش و استفاده از فرآیند های معاملاتی تعریف شده در سایت نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین دیجی گلد از سوی کاربر است.

لازم به ذکر است شرایط و مقررات مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود و از زمان درج در سایت لازم الاجرا است و خدمات رسانی به کاربران بر اساس شرایط جدید اعلامی انجام خواهد شد.

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های دیجی گلد منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های دیجی گلد تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی حقیقی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، اقدام به استفاده از خدمات دیجی گلد نماید.

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات دیجی گلد استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید و فروش می‏‌کنید و یا به دیجی گلد ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که دیجی گلد به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های دیجی گلد از طریق آنها صورت می‌گیرد.

جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا برنامه های ارتقاء، امکان دارد دیجی گلد برای اعضای وب سایت، ایمیل یا پیامک ارسال نماید.

توجه داشته باشید که ۳۰۰۰۲۱۰۱۰۰۰۰۱۰ و یا ۲۲۱۸۳۰۲۰ ۲۱ ۹۸+ تنها شماره‌‌هایی است که دیجی گلد از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. همچنین این شماره‌‌ها سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه دیجی گلد را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد، بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان دیجی گلد، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام دیجی گلد است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به Info@dg-gold.com اطلاع دهید.

حریم شخصی

دیجی گلد به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.

دیجی گلد متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را توسعه دهد مگر اینکه به موجب دستور و احکام قضایی مکلف به ارائه اطلاعات خصوصی اشخاص گردد.

در واقع با استفاده از سایت دیجی گلد، کاربر رضایت خود را نسبت به رعایت شرایط و مقررات دیجی گلد اعلام می نمایید و تایید می نماید که همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات دیجی گلد، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل چاپ و …. داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط دیجی گلد جزئی از اموال آن محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار دیجی گلد است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای دیجی گلد محفوظ می‏‌دارد. در صورت استفاده از هر یک از خدمات دیجی گلد، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.

خدمات دیجی گلد جهت استفاده افراد بالای ۱۸ سال می باشد و در صورتی که کاربر از سن ذکر شده جوان‌‏تر می باشد، لازم است با اطلاع والدین و یا سرپرست قانونی، نسبت به استفاده از خدمات سایت اقدام کند.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه خدمات سایت در ساعات فعالیت سایت که به صورت جداگانه در سایت اطلاع رسانی می شود ارائه می شود.

در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت دیجی گلد، حق بلا اثر نمودن سفارش اعم از خرید و یا فروش انجام شده توسط مشتری، برای دیجی گلد محفوظ است. مشتری با ورود به سایت دیجی گلد می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد.

در رابطه با سرویس تحویل درب منزل فروشگاه اینترنتی دیجی گلد، سفارش درب اصلی ساختمان (منتهی به خیابان) تحویل داده می‌شود.

نکات مهم:

محتوا

دیجی گلد به منظور تولید محتوا و یا قیمت های ارائه شده در سایت از منابع و مراجع اصیل و معتبر استفاده می‏‌کند. لازم به ذکر است دیجی گلد تضمین نمی‏‌کند که قیمت های ارائه شده صد در صد با واقعیت مطابقت داشته باشد.

کلیه محتویات سایت دیجی گلد شامل قانون حق تکثیر شده و به سایت دیجی گلد تعلق دارد.

نمایندگی

دیجی گلد در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به دیجی گلد اطلاع دهید.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، دیجی گلد هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

آدرس دفتر تهران:  تهران، میدان تجریش، بازار قائم، طبقه دوم، پلاک ۱۲۳

تلفن : ۲۲۱۸۳۰۲۰-۰۲۱

آدرس دفتر کیش: کیش، بلوار ایران، روبروی اداره آب و برق، قطعه EX7، طبقه اول، واحد ۴

تلفن: ۴۴۴۲۱۶۱۸-۰۷۶