دیجی گلد Dg gold

در سال 1372  ایران رسما به شبکه اینترنت پیوست و نخستین رایانه در ایران به اینترنت متصل شد، و دنیای جدید اینترنتی از آن زمان وارد زندگی ما شد. که به سرعت روش جدیدی از نوع زندگی شکل گرفت از جمله استفاده ی مراکز تجاری و اداری از اینترنت و همچنین فروشگاه ها و سایت های متعدد، بعد از ایجاد سایت های تبلیغاتی پای سیستم های خرید گروهی به اینترنت باز شد و سایت هایی مانند آف چی، نت برگ و تخفبفان و دابی پا به مرحله ظهور گذاشتند. علاوه بر این سایت ها از سال 85 به بعد سایت های خرید و فروش کار خود را آغاز کردند که در ابتدا اعتماد به این گونه سایت ها سخت و غیر قابل باور بود مخصوصا برای نسلی که عادت داشتند تا برای خرید کالا های خود ساعت ها پیاده روی کنند یا کیفیت جنس ها را از نزدیک لمس کنند اما با گذشت زمان و عادی شدن روند رشد اینترنت خرید ها نه تنها از طریق سایت های معتبر انجام می گیرد.

بلکه علاوه بر آن شبکه های اجتماعی هم نوعی از بازار آنلاین کالا به حساب می آیند که این روزها اعتماد به آنها اصلا سخت نیست اما باید نکاتی رعایت شود تا از خرید آنلاین لذت ببرید و در وقت خود صرفه جویی کنید.

نکات قابل توجه خرید و فروش اینترنتی

1- نسبت به وب ‌سایت فروشگاهی اطمینان حاصل کنید؛ تمامی وب‌ سایت ‌های معتبر که خدمات آنلاین ارائه می‌دهند، دارای لایه‌ی اتصال امن و نماد اعتماد الکترونیکی هستند.

2- اطلاعات تماس و مشخصات وب‌ سایت را بررسی کنید؛ آدرس واقعی، شماره‌ی تماس معتبر و نشانی ایمیل می‌بایست در یک وب ‌سایت فروشگاهی وجود داشته باشد.

3- پشتیبانی سایت ها و فروشگاه های اینترنتی مسئله مهمی است که کمتر به آن توجه می شود اگر قصد خرید و فروش اینترنتی دارید حتما از پشتیبانی سریع و به موقع سایت اطمینان حاصل کنید. که در صورت بروز مشکل پاسخگوی سوالات شما باشند.

4- برای خرید و فروش هر نوع کالا از جمله کالا های لوکس و طلا (مثل نرخ طلاو اجرت ساخت آن) حتما قیمت های کالا ی مورد نظر خود را با سایت های معتبر مقایسه کنید. و از به صرفه بودن قیمت اطمینان حاصل کنید.

5- حتما فروشگاه یا سایت مورد نظر به درگاه پرداخت معتبر متصل باشد. و این مورد یکی از نکات مهم خرید آنلاین است.