طلا، پیش بینی، طلای جهانی، دیجی گلد

ه نقل از خبرگزاری کیتکو، طلا در میان تنش ها و وضعیت سرشار از عدم اطمینان از شرایط پیش رو که میزان تقاضا برای فلزات ارزشمند را نیز بالا برده، سال نو را به قدرت آغاز نموده است. اگر نگرش طرفداران طلا همینطور باقی بماند، در ادامه سال شاهد افزایش بیشتری نیز خواهیم بود.
✅ در نظرسنجی این هفته، از سرمایه گذاران حقیقی سوال شد که نظرشان در خصوص قیمت ها تا پایان سال ۲۰۲۰ چیست. نتایج حاکی از آن بود که تنها عده کمی از سرمایه گزاران افت قیمت ها را پیش بینی کرده اند. از ۱۷۴۹ نفری که در نظر سنجی خبرگزاری کیتکو شرکت کردند، ۸۰ درصد اعلام کردند که طلا سال ۲۰۲۰ را بالای ۱٫۶۰۰ دلار به پایان خواهد رساند.
✅ یک چهارم شرکت کنندگان و یا به عبارتی ۴۳۹ نفر، مدعی شدند که طلا به میزان بسیار زیادی رشد خواهد کرد و در زمان مشابه در سال ۲۰۲۱ قیمت آن به بالای ۲۰۰۰ دلار خواهد رسید. در مقابل ۹ درصد شرکت کنندگان که ۱۵۲ نفر آنها را شامل می شود قیمت طلا را پایین تر از قیمت کنونی پیش بینی کردند و نظر ۱ درصد نیز حاکی از این بود که هر انس طلا به زیر ۱۰۰۰ دلار خواهد رسید.
✅ این دیدگاه افزایشی به قیمت طلا، از سست شدن سیاست های پولی سرتاسر جهان، ترس از رکود در سال ۲۰۲۰ و همچنین رشد ۱۹ درصدی طلا در سال ۲۰۱۹ ناشی می شود که در آن قیمت هر انس طلا به ۱٫۵۲۳٫۱۰ دلار رسید. با اینکه در تابستان سال ۲۰۱۹ قیمت طلا رکوردی شش ساله را ثبت نمود و بسیاری از سرمایه گزاران حقیقی انتظار چنین عملکردی را از آن نداشتند، با این حال سرمایه گزاران حقوقی کاملا چنین رویدادی را پیش بینی می کردند.
✅ سال گذشته ۱۶۴۰ نفر در نظرسنجی خبرگزاری کیتکو شرکت کردند که تقریبا یک سوم آنها معتقد بودند بهای هر انس طلا به ۱٫۵۰۰ دلار خواهد رسید. با اینکه سرمایه گزاران حقوقی نیز پیش بینی می کنند ارزش طلا در سال ۲۰۲۰ نیز روند افزایشی را طی کند، اما در مقایسه با سرمایه گزاران حقیقی آن قدرها به شدت این رشد خوش بین نیستند. به عقیده بسیاری از بانک های بزگ قیمت طلا در هر انس به ۱٫۶۰۰ دلار خواهد رسید.
✅ یک تحلیلگر گلدمن، طی گزارشی در اواخر ماه نوامبر گفته است: “اینکه بانک مرکزی ۷۵۰ تن طلا خریده است و سعی می کند از دلار فاصله بگیرد، نشانه ای است از اینکه قیمت طلا همچنان افزایش خواهد داشت و به عقیده من در سال ۲۰۲۰ بهای هر انس طلا به ۱٫۶۰۰ دلار می رسد.”
✅ ژوان کارکوس آرتیگاس، مدیر سرمایه گذاری شورای طلای جهانی بر این باور است که شرایط ریسک برای سرمایه گزاران در حال تغییر است و در نهایت در سال ۲۰۲۰ این طلا است که خرید امنی برای آنها به شمار می آید.