قیمت طلا در هفته گذشته یک سقوط بسیار شدید را تجربه کرده و به شکل قابل توجهی کاهش یافت. این موضوع باعث شد تا بسیاری از کارشناسان و سرمایه گذاران آینده قیمت طلا را نزولی پیش بینی کنند. 

.

شان لوسک کارشناس بازار در صحبت های خود اشاره کرد که قیمت طلا در کوتاه مدت نزولی خواهد بود اما در بلند مدت وی همچنان اعتقاد دارد که عوامل زمینه ای برای فلز زرد مهیا بوده و می تواند صعود کند.

وی همچنین گفت که طلا در کنار رکورد های روزانه بازار سهام در حال رقابت بوده و در سطح مناسبی قرار دارد. طبق نظر لوسک طلا با جذب سرمایه گذاران باید به بالای ۱۸۳۰ دلار بازگشته تا دوباره روند صعودی خود را بازپس بگیرد.

عاملی که می تواند در ادامه قیمت طلا را افزایش دهد، کاهش شاخص ها در بازار سهام خواهد بود. پیشتر نیز کارشناسان پیش بینی کرده بودند که با کاهش ارزش بازار سهام قیمت طلا رشد خوبی را از خود نشان خواهد داد. 

این هفته ۱۵ تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلا کیتکو نیوز شرکت کردند. این هفته آرای نزولی و خنثی با هم برابر بودند و هر کدام ۷ رای یا ۴۷ درصد را به دست آوردند یک تحلیلگر یا ۷ درصد نیز در برابر طلا صعودی بود.

در نظرسنجی این هفته مشارکت بالاتری در مقایسه با پایین ترین سطح دو هفته گذشته در میان سرمایه گذاران شاهد بودیم با این حال هنوز زیر نرخ مشارکت متوسط ​​است. 

در مجموع ۷۵۷ رای از طرف سرمایه گذاران به دست آمد. از این تعداد ۳۳۹ شرکت کننده یا ۴۵ درصد به دنبال افزایش قیمت طلا در هفته پیش رو بودند. ۲۹۴ نفر دیگر یا ۳۹ درصد معتقد بودند قیمت طلا کاهش می یابد و ۱۲۴ رای دهنده یا ۱۶ درصد بی طرف بودند.