طلا ، انس جهانی ،نرخ طلا

مقایسه بازار طلا با سایر بازارها

به گزارش بنکر ، حامیان ذخیره سازی خانگی طلا ادعا می کنند که طلا و نقره جزئی جدایی ناپذیر از یک سبد کالای متعادل هستند اما نمی توانند از این ادعا حمایت کنند. آنها پیشنهاد می کنند که “مطالعات نشان می دهد که نمونه کارهای سرمایه گذاری معمولی می تواند سودی حداقل ۵ درصدی از از فلزات گرانبها به ما برساند” و “کارشناسان جایی را بین ۵٪ تا ۳۰٪ سود را در این زمینه پیشنهاد می کنند” اما دوباره نمی تواند از این ادعاها نیز در مدت زمان طولانی حمایت کند.”

اگر سود سهام را در نظر بگیرید، شاخص کل بازده S&P 500 در مدت زمان مشابه با نرخ بازده سالانه ۱۰.۱۹٪ ، در مدت مشابه زمانی ۸۷.۷۸٪ رشد داشته است. در تاریخ ۱۳ نوامبر ۲۰۱۳ ، طلا با قیمت ۱،۲۸۶.۲۰ دلار فروخته شد. در یازدهم ماه مه سال ۲۰۲۰ ، طلا ۱۷۰۲.۱۰ دلار فروخته شد که طی شش سال و نیم ۳۲.۳۴ درصد رشد داشته است. این نرخ سالانه ۴.۴۱٪ بازده محسوب می شود.

بدیهی است که با این مثال شما می خواهید در این بازه زمانی و حتی با ضررهای اخیر، به جای سرمایه گذاری در طلا به سراغ سایر بازارهای سرمایه گذاری بروید. کسانی که طلا را دوست دارند هنگام ارزیابی بازده آن بهترین زمان را انتخاب می کنند. فروشندگان طلا اکنون اعلام کردند که طلا در حال حاضر نسبت به ۷ سال گذشته تاکنون، در بالاترین سطح خود قرار دارد./بنکر