طلا،انس جهانی،دیجی گلد

قیمت طلا در هفته پیش رو گران می شود

به گزارش بنکر ، در حالی که این متن نوشته می شود قیمت هر انس طلای جهانی ۱۸۳۹ دلار می باشد و به سمت سطوح بالای ۱۸۵۰ دلار حرکت می کند که در گذشته یک سطح حمایت قوی برای طلا بوده است.

تحلیلگران بازار معتقدند که اگر طلا بتواند سطح ۱۸۵۰ دلار را برای بار دیگر به دست آورد شانس زیادی برای رسیدن به ۱۹۲۵ دلار خواهد داشت.

عمده دلایل رشد طلا طی روز های اخیر را می توان افزایش آمار مبتلایان به بیماری کویید ۱۹ در ایالات متحده، ضعف گسترده ارزش دلار آمریکا و در نهایت افزایش امید ها برای تصویب یک بسته محرک مالی دانست.

پیتر هوگ کارشناس بازار طلا می گوید که نکته کلیدی که باید در انتظار آن باشیم شکسته شدن سطح ۱۸۵۰ دلار توسط طلا است که می تواند قیمت این فلز لرزش مند را به سطوح بالا تر برگرداند.

وی گفته که در ماه گذشته طلا یک سقوط بسیار شدید تا زیر ۱۸۰۰ دلار را تجربه کرده در حالی که این سقوط قیمت توجیه پذیر نبود. اما اکنون در میان عواملی مانند امید برای محرک مالی دوباره شروع به رشد کرده است.

کارشناسان بازار معتقدند که اگر سطحح ۱۸۵۰ دلار شکسته شده و طلا بار دیگر در آنجا پشتیبانی شود آنگاه افراد بسیاری برای بار دیگر وارد بازار شده و خرید ها آغاز می شود که در نتیجه آن قیمت طلا افزایش خواهد یافت./بنکر