طلا،افزایش،دیجی گلد

قیمت طلا امروز ۲۶بهمن ماه سال ۹۸

به گزارش بنکر (Banker)، گرچه طلا توانست در پایان معاملات روز جمعه بار دیگر سطح حساس و روانی ۱۵۸۰ دلاری را بشکند ولی هنوز نااطمینانی زیادی برای خرید طلا یا دلار در بین سرمایه گذاران بین المللی وجود دارد.

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۶٫۲۹ دلار افزایش به بیش از ۱۵۸۲ دلار رسیده است. قیمت طلا در هفته ای که گذشت با رشد یک درصدی روبرو شده است.

George Gero تحلیلگر ارشد موسسه RBC Wealth Management در نیویورک در این باره گفت: شاخص دلار آمریکا و اخبار مربوط به اوضاع سیاسی آمریکا ، بازار سهام و تغییرات نرخ بهره به همراه اخبار ویروس کرونا موجب افزایش تقاضا و قیمت طلا شده است. ولی نمی توان در چنین شرایطی تنها روی طلا به عنوان یک مکان مهم و مطمئن برای سرمایه گذاری حساب کرد چرا که سرمایه گذاران به دنبال خرید دلار نیز هستند.

شاخص ارزش دلار آمریکا در برابر ۶ ارز معتبر بین المللی طی هفته ای که گذشت با رشد ۰٫۴ درصدی روبرو شده است.

تعداد کل تلفات ناشی از ویروس کرونا در چین با ۱۰۰ نفر افزایش در روز جمعه به بیش از ۱۳۸۳ نفر رسیده است. تعداد مبتلایان به این ویروس نیز با ۵ هزار نفر افزایش به ۶۴ هزار نفر رسیده است. البته این رقم نسبت به افزایش ۱۵ هزار موردی روز پنجشنبه یک کاهش چشمگیر به شمار می رود./Banker