وزارت صنعت، جشنواره اینترنتی بهاره،

رفتن به سمت خدمات الکترونیکی و غیرحضوری

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه کرونا باعث آسیب به کسب و کارهای کشور شده است، گفت: راهبرد کشور در شرایطی که نمی تواند حضوری خدمت بدهد، باید به سمت خدمات غیر حضوری سوق پیدا کند، در حال تلاش هستیم خدماتی که از سوی حاکمیت ارائه می شود، به صورت الکترونیکی انجام شود.

به گزارش ایسنا، علی رهبری، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت، دیشب در برنامه پایش با موضوع «نمایشگاه بهاره اینترنتی» بیان کرد: جشنواره مجازی بهاره بدین صورت است که کسب و کارها خدمات خود را به صورت اینترنتی و غیر حضوری انجام دهند، این کار البته نیاز به مقدماتی دارد که در حال فراهم آوری است. در نگاه کلان باید زیرساخت های برگزاری این جشنواره ها در میان مدت ایجاد شود، تا آینده نیز بتوان از آنها استفاده کرد.

این مسئول وزارت صنعت با بیان اینکه هدف جشنواره اینترنتی بهاره ارائه خدمات آسان به مردم است، افزود: اینترنت این جشنواره رایگان است و در طول آن روزانه قرعه کشی انجام می شود و هر روز به ۴ نفر ۵ میلیون تومان هدیه داده می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر اغلب راهکارها برای مقابله با کرونا از جنس تعویق و تخفیف است اما فرصت تجارت الکترونیک می تواند تهدید را به فرصت تبدیل کند و باید قبل از وقوع حادثه به فکر آن بود.

مسئول تجارت الکترونیک کشور در پایان افزود: در جشنواره اینترنتی بهاره قرار بر این است هر استان واحدهای صنفی خود را در فروشگاه‌های مختص همان استان سازماندهی کنند، اگر هماهنگی بین اصناف صورت پذیرد افرادی که کالاهای کشاورزی نیز به فروش می رسانند می توانند از این بستر استفاده کنند.