امروز قیمت هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید (امامی) به ۱۱ میلیون و ۸۶۳ هزار تومان رسید که قیمت آن نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته ۴ هزار تومان کاهش یافت.
امروز شنبه ( سوم مهر ۱۴۰۰) در حدود ساعت ۱۳ و ۲۰ دقیقه قیمت هر قطعه سکه تمام ‌بهار آزادی طرح جدید (امامی) به  ۱۱ میلیون و ۸۶۳ هزار تومان رسید که نسبت به آخرین روزکاری هفته گذشته  ۴ هزار تومان ارزان تر شد.

اما امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۱۱ میلیون و ۳۰۲ هزار تومان معامله شد که نسبت به آخرین روزکاری هفته گذشته قیمت آن ۱۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

نیم‌سکه بهار آزادی نیز با قیمت ۵  میلیون و ۹۰۵ هزار  تومان معامله شد که قیمت آن نسبت به آخرین روزکاری هفته گذشته ۴۵ هزار تومان ارزان تر شده است.

ربع‌سکه بهارآزادی نیز امروز با قیمت ۳ میلیون و  ۴۶۸هزار تومان معامله شد که قیمت آن نسبت به روز کاری گذشته ۳۲ هزار تومان کمتر شد.

قیمت هر سکه یک گرمی نیز به ۲ میلیون و  ۲۰۰ هزار تومان رسید که قیمت آن نسبت به آخرین روزکاری هفته گذشته ۷ هزار تومان  ارزان تر شد.

قیمت هرگرم طلای ۱۸ عیار نیز به یک میلیون و  ۱۴۳ هزار و ۲۰۰ تومان رسید که نسبت به روز کاری گذشته ۸  هزار و ۶۰۰ تومان کاهش یافت.

امروز قیمت اونس جهانی طلا نیز ۱۷۵۰ دلار اعلام شد.

هفته گذشته حجم عرضه دلار بسیار بالا بود و حتی رکورد سال جابجا شد. اینکه قیمت دلار با وجود این حجم از عرضه، معاملات امروز را افزایشی آغاز کرد، می‌تواند نشانه این باشد که نیروهای صعودی در بازار قابل توجه هستند.

احتمال دیگر این است که تداوم عرضه در سطوح بالا موجب شده باشد، انتظارات حول همین مقدار از عرضه شکل گرفته و ابزار عرضه به نوعی قدرت خود را از دست داده باشد. به هر روی دامنه نوسان قیمت دلار در شروع معاملات امروز محدود بود، قیمت دلار از مرز ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان عبور نکرد، در ادامه کاهش یافت و در آخرین ساعات معاملات نیمه اول روز روی ۲۷ هزار و ۵۴۰ تومان قرار گرفت. فضای بازار خبری و مستعد نوسان‌گیری است و روند میان‌مدت قیمت دلار به واسطه عدم قطعیت نسبت به آینده مذاکرات احیای برجام نامشخص است.